Η γιορτή των αποφοίτων στο 1ο ΕΠΑΛ Άργους

Οι ενδιαφέρουσες δράσεις του σχολικού έτους, τα πτυχία ειδικότητας και οι έπαινοι εξαιρετικών επιδόσεων
Δημοσιεύτηκε ΣΑΒ. 29 ΙΟΥΝ. 2019

Σε γιορτινή ατμόσφαιρα πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση των αποφοίτων στον χώρο του ΕΠΑ.Λ. Άργους την οποία διοργάνωσαν ο Διεθυντής του 1ου ΕΠΑ.Λ. Άργους Νίκος Τσιπιανίτης, ο Διεθυντής του Ε.Κ. Άργους Νίκος Πιστεύος, ο Σύλλογος διδασκόντων και ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων.

Στην εκδήλωση παρουσιάστηκαν οι δράσεις του σχολικού έτους 2018 – 2019. Συγκεκριμένα, πραγματοποιήθηκε:

• διάχυση των αποτελεσμάτων του προγράμματος κινητικότητας «Erasmus + Αυτοκίνητα»
  • διάχυση των δράσεων του προγράμματος Μια Νέα Αρχή στα ΕΠΑ.Λ. (ΜΝΑΕ)
  • παρουσίαση των ειδικοτήτων του σχολείου
  • παρουσίαση των βραβευμένων ταινιών «Μια απέραντη αγάπη» και
  • «Ο άγνωστος σωτήρας». Τιμήθηκαν για την προσφορά και την στήριξή τους σε κάθε δημιουργική δράση του σχολείου ο δημοσιογράφος Άκης Γκάτζιος και ο οπερατέρ Γιώργος Ρασσιάς

Τέλος, δόθηκαν τα πτυχία ειδικότητας στους απόφοιτους του σχολείου καθώς και έπαινοι εξαιρετικών επιδόσεων.

ΔΕΙΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΚΔΉΛΩΣΗ ΣΤΟ YOUTUBE

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Μητροπολίτης Αργολίδας Νεκτάριος, ο Διεθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Γιάννης Γαληνός, διευθυντές και διευθύντριες σχολικών μονάδων του νομού Αργολίδας, εκπαιδευτικοί, γονείς και κηδεμόνες των μαθητών